Nutka adrenaliny w Krynicy Zdroju – atrakcje dla spragnionych wrażeń

Krynica Zdrój to miasto, które ma do zaoferowania wiele atrakcji – także dla osób głodnych przygód – dużych i małych. Jeśli lubisz prędkość lub dreszczyk emocji i szybsze bicie serca, wybierz się na paintball, tor gokartowy lub rajskie ślizgawki, odwiedź Escape Room i zabierz dzieci na Sankostradę.

Przygoda dla młodszych i starszych

Jedna z atrakcji, która przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych to Sankostrada. Jest to wielosezonowy tor saneczkowy zlokalizowany w Krynicy Zdroju. Rynna, którą mogą zjechać duzi i mali ma aż 800 metrów długości i zapewnia około 2 minuty świetnej zabawy podczas zjazdu. To gwarancja pozytywnych emocji i uśmiechów na twarzach dzieci oraz rodziców. Tor Sankostrady jest oświetlany, dlatego możesz wybrać się na przejażdżkę zarówno w dzień, jak i po zmroku, potęgując wrażenia.

Sankostrada zlokalizowana jest przy ulicy Dąbrowskiego 15.

Podobne wrażenia mogą zapewnić Rajskie Ślizgawki, czyli zjeżdżalnie rurowe zlokalizowane na Górze Parkowej w Krynicy Zdroju. Kilka rodzajów zjeżdżalni o zróżnicowanym kącie nachylenia oraz różnej intensywności zjazdów zapewniają mocne wrażenia dla dużych i małych. Możesz zacząć od spokojnej zjeżdżalni-fali, przesiąść się na spiralę i skończyć na zjeżdżalni-Kamikadze.

Będąc na Górze Parkowej, możesz także m.in.:

  • skorzystać ze zjeżdżalni wodnej dla dzieci,
  • podziwiać piękną panoramę,
  • spacerować alejkami wśród drzew,
  • usiąść na ławeczce Kraszewskiego,
  • odwiedzić drewniane altany z XIX wieku,
  • udać się do parku linowego.

Rajskie Ślizgawki otwarte są od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Można z nich korzystać, gdy nie pada deszcz.

Emocje w Krynicy Zdroju dla nieco starszych

Atrakcją, która dostarcza rozrywki zarówno młodym, jak i starszym amatorom motoryzacji, jest tor gokartowy w Tyliczu. Otwarty jest od maja do października i zlokalizowany na terenie lodowiska o powierzchni 1800 metrów kwadratowych. Pas o szerokości 5-6 metrów pozwala na skok adrenaliny zarówno dorosłym, jak i dzieciom, które mogą spróbować swoich sił w małych, przystosowanych dla najmłodszych gokartach.

Będąc w Krynicy, możesz spróbować swoich sił także w paintballu. Wystarczy udać się do Fabryki Endorfin przy ulicy Granicznej 13. Co tam na Ciebie czeka? Profesjonalny strój, maski ochronne, pistolety strzelające kilkami z farbą, fachowa obsługa i moc niezapomnianych wrażeń. Dorośli i starsze dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi komandosi.

Jedną z najnowszych atrakcji w Krynicy jest Escape Room, czyli pokój zagadek. To rodzaj atrakcji, który cieszy się ogromnym zainteresowanie. Na czym polega? Ty i grupa Twoich towarzyszy zostajecie zamknięci w przygotowanym wcześniej pokoju, który skrywa mnóstwo zagadek, tajemnic, zamkniętych kłódek i kodów do rozszyfrowania. Zadanie polega na tym, aby rozwiązać wszystkie zagadki i wydostać się z pokoju przed wyznaczonym czasem. Możesz na przykład przenieść się do scenariusza rodem z filmu Cube lub cofnąć się w czasie do Starożytnego Egiptu.

Jeśli szukasz innych atrakcji w Krynicy Zdroju i okolicach, przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu. Zapraszamy!

Napisz komentarz