Bezpieczne podróżowanie po Polsce, czyli gdzie się wybrać w okresie pandemii?

Dokąd pojechać w pandemię

Rok 2020 diametralnie odmienił sposób podróżowania większości ludzi na całym świecie. Zagraniczne wyjazdy nie są już tak łatwo dostępne, jak jeszcze na początku 2020 roku. Żeby zaplanować wyjazd, trzeba się bardziej natrudzić, a niemal każda podróż wiąże się z ograniczeniami. Mimo to nie musisz rezygnować z podróży. Zostań w Polsce i odkrywaj na nowo nasz piękny kraj. Sprawdź, dokąd pojechać i co zobaczyć.

Czy można podróżować za granicę w czasie pandemii koronawirusa?

Podróżowanie w czasie pandemii to spore wyzwanie dla wszystkich osób, które planują bliższe lub dalsze podróże zagraniczne. Lista krajów, do których można się wybrać, nieustannie się zmienia – do jednych państw polecimy lub pojedziemy bez większych przeszkód, w innych będziemy musieli okazać aktualny test na Covid-19, a do jeszcze innych nie wjedziemy wcale. Jeśli chcesz wybrać się w podróż zagranicę, sprawdź aktualną listę państw, do których możesz się wybrać, a także zapoznaj się ze wszelkimi ograniczeniami i środkami bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać. Możesz to zrobić na stronie Komisji Europejskiej: Podróże i transport podczas pandemii koronawirusa.

Jeśli jednak cenisz spokój, bezpieczeństwo i większą swobodę, ale nie chcesz rezygnować z wyjazdów, eksploruj Polskę! Zapewniamy, że nasz kraj skrywa wiele interesujących zakamarków.

Podróżowanie w Polsce – dokąd pojechać?

Pięknych rejonów w Polsce jest mnóstwo. Wybraliśmy dla Ciebie kilka regionów, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

Beskid Sądecki

To region, który kochają wszyscy miłośnicy gór, pięknych widoków i natury, a także urokliwych miejscowości, wspaniałych zabytków czy miejsc związanych z kulturą i sztuką. Beskid Sądecki rozciąga się między Dunajcem a dolinami Kamienicy, Mohnaczki i Muszynki oraz Przełęczą Wielką. Najwyższym szczytem jest Radziejowa (1266 m n.p.m.), choć nie brakuje także innych, pięknych wzniesień. Jednym z nich jest Jaworzyna Krynicka (1114 m n.p.m.) w Krynicy Zdroju. W samej Krynicy, czyli jednym z najpiękniejszych miasteczek regionu, znajdziesz mnóstwo ciekawych miejsc, takich jak Góra Parkowa, Muzeum Nikifora, Muzeum Zabawek, drewniane, zabytkowe cerkwie łemkowskie, park linowy czy pijalnie wód leczniczych. Dookoła znajdziesz wiele tras rowerowych i tras dla narciarzy biegowych, a także kolejki gondolowe czy stoki narciarskie. Przez cały rok zdecydowanie jest tu co robić!

Góry Stołowe

Góry Stołowe to pasmo górskie w łańcuchu Sudetów Środkowych, położone na Dolnym Śląsku. Są jednymi z nielicznych w Europie gór płytowych, wypiętrzonych ponad 30 milionów lat temu. Góry Stołowe to jeden, wielki, pasjonujący labirynt skalny, pełen tajemniczych i fantazyjnych formacji skalnych, które po prostu trzeba zobaczyć. Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Kaplica Czaszek, malownicza Kudowa Zdrój czy znajdujące się tuż za granicą z Czechami Skalne Miasto to tylko niektóre z miejsc, jakie warto odwiedzić.

Góry Stołowe to miejsce doskonałe zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla wspinaczy, rowerzystów, biegaczy czy miłośników pieszych wędrówek.

Bieszczady

Jedyne w swoim rodzaju, nostalgiczne, tajemnicze, spokojne i dające poczucie przestrzeni góry, położone w południowo-wschodniej Polsce. W Bieszczady po prostu trzeba pojechać przynajmniej raz w życiu i to najlepiej jak najszybciej, póki region ten nie został jeszcze skażony masową turystyką. Wybierz się na wycieczkę jednym z wielu bieszczadzkich szlaków i poczuj ten wyjątkowy klimat.

Miejsca, które warto odwiedzić to Sanok, Solina, Łańcut, szczyty Tarnica, Smerek czy Wielka Rawka, a także cały masyw Połonina Wielka.

Białowieża i Szlak Tatarski

Szlak Tatarski jest nazwą turystyczną szlaków na Podlasiu. Samo Podlasie natomiast to ostoja dla dzikich zwierząt oraz rzadko spotykanych gatunków roślin. To jeden z najmniej zanieczyszczonych i dotkniętych masową turystyką miejsc w Polsce. Pełno tu gęstych lasów, pól, jezior, rzek czy bagien. Na Podlasiu znajduje się piękna, tajemnicza i niepowtarzalna Puszcza Białowieska, licząca sobie 500 lat i wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeśli szukasz wytchnienia, ciszy, spokoju i bliskiego kontaktu z naturą, zdecydowanie powinieneś wybrać ten region!

Inne, piękne miejsca w Polsce, które zdecydowanie warto odwiedzić to: Pieniny, Kotlina Kłodzka i Kotlina Jagiellońska, Jura Krakowsko-Częstochowska, Trójmiasto i Pomorze Zachodnie, a także Warmia i Mazury.

Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę w okolice Krynicy Zdroju, zapraszamy do naszego kameralnego, przytulnego pensjonatu. Będzie nam bardzo miło gościć Cię w naszych progach.

Napisz komentarz