Krynica-Zdrój – letni kalendarz wydarzeń

Krynica Zdrój kolejka rynnowa

Ciekawe zabytki, szlaki rowerowe i masa atrakcji! Krynica-Zdrój to nie tylko popularna miejscowość uzdrowiskowa dla wszystkich, którzy chcą ukoić swoje ciała i umysły, ale także centrum rozrywki, w którym, zwłaszcza w miesiącach letnich, wrażeń nie brakuje! Za sprawą wydarzeń, jakie dzieją się od czerwca do września, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Powitanie i początek lata

Sezon wakacyjny to czas imprez plenerowych, koncertów i festiwali. Atrakcji tego typu nie brakuje także w Krynicy – kurorcie, z którego pochodził słynny Nikifor. Kulturalny początek lata zapewnia cykl koncertów pod nazwą „Powitanie lata w Krynicy-Zdroju”. Impreza odbywać się będzie na deptaku w Krynicy i potrwa od 29 czerwca do 1 lipca. W tym roku miasto zapewniło występy następujących gwiazd:

  • Ivan Komarenko – 29 czerwca
  • S.T.R. – 30 czerwca
  • Renata Przemyk i Organek – 1 lipca

Jak widać, rozpiętość gatunkowa proponowanej przez organizatorów muzyki jest spora, więc repertuar zainteresuje zarówno młodszych, jak i nieco bardziej doświadczonych wczasowiczów.

Nie zabraknie także tradycyjnego jarmarku regionalnego, występów zespołów ludowych i strefy dla najmłodszych.

Rozśpiewany i kolorowy lipiec

Lipcowy kalendarz obfituje w koncerty. To na ten miesiąc przewidzianych jest najwięcej atrakcji. „Koncert pod Wieżą” (7 lipca) to wieczór muzyki rozrywkowej w wykonaniu Stanisława Sojki, Olgi Bończyk, czy Orkiestry Kameralnej Art Silesian Collective. Usłyszymy przeboje ze wszystkich stron świata.

Tydzień później, 14 lipca, w ramach imprezy Hej Fest zaprezentuje się Rico Sanchez & The Gipsies oraz Maryla Rodowicz.

27 lipca rozpocznie się XVI Letni Festiwal Muzyczny.

Ponadto, w lipcu radości doda Święto Kolorów (Góra Parkowa, 15 lipca, godz. 16.00)

Dostojny sierpień

Drugi miesiąc wakacji zapowiada się nieco spokojniej. Główną atrakcją sierpnia będzie organizowany od 1967 roku Festiwal im. Jana Kiepury, który rozpoczyna się 11 sierpnia. Czeka na nas ponad 30 wydarzeń, w tym: spektakle, widowiska plenerowe jak operetkowe show „Wiedeń dla Kiepury”, koncerty, czy spotkania z gwiazdami. To najważniejsze wydarzenie kulturalne Krynicy, na którym nie może Was zabraknąć. Niegdyś Festiwal prowadził najsłynniejszy propagator opery w Polsce, Bogusław Kaczyński.

Ważną, choć mniej widowiskową imprezą będzie w tym miesiącu Ogólnopolski Dzień Ratownika Górskiego (4-5 sierpnia). Poznamy trudy tej pracy oraz zasady bezpiecznego poruszania się po górach, co może okazać się szczególnie istotne podczas wędrówek po górskich szlakach.

Sportowy wrzesień

IX Festiwal Biegowy PKO zakończy cykl letnich imprez w Krynicy-Zdroju. Łączna długość zaplanowanych tras wynosi ponad 300 km! Planowanych jest 30 różnych biegów, w tym także dla dzieci. Ponadto maratony, półmaratony, iron run, bieg nocny, przebierańców, czy w krawacie. Może I Ty zgłosisz swoje uczestnictwo?

Jak widać, atrakcji nie zabraknie, zatem do Krynicy! A jeśli chcesz odwiedzić nasze miasto i szukasz noclegów, zapraszamy do rezerwacji pobytu w Bożym Darze!

Napisz komentarz