Ścieżka wśród drzew – całoroczna atrakcja turystyczna Krynicy-Zdroju

źródło: inbud.pl

Krynica-Zdrój to uzdrowisko oferujące bogaty wybór atrakcji turystycznych, liczne szlaki sportowo-turystyczne czy pijalnie wód zdrowotnych. Dla każdego, kto pragnie aktywnego wypoczynku w malowniczym otoczeniu górskiej przyrody, miasto szykuje wyjątkową niespodziankę – ekscytujący spacer ścieżką położoną pomiędzy drzewami!

Spacer w chmurach w Krynicy-Zdroju

Pierwsza w Polsce ścieżka wśród drzew zachęca, by zamienić  spacer po zacienionym drzewami parku, na coś więcej! Od 15 czerwca będzie można przechadzać się trasą wiodącą wysoko ścieżką. Tego roku można uczcić przywitanie lata spacerem w chmurach!

Atrakcja Krynicy-Zdroju to nowoczesna, około kilometrowa budowla wykonana w całości z drewna. Czyni to ścieżkę wyjątkową na tle innych tego typu atrakcji w Europie. Ścieżka wśród drzew w Krynicy prowadzi wysoko nad ziemią, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na pasma Tatr. Nowoczesna i bezpieczna konstrukcja opiera się na wieżach wsporczych i słupach. Celem spaceru ma być wieża widokowa o wysokości 49,5 metrów, położona na szczycie narciarskiej stacji Słotwiny Arena (894 m n. p. m).

Ścieżka wśród drzew – atrakcja dla każdego

Spacer w chmurach to wyjątkowy sposób na aktywny wypoczynek w kontakcie z naturą, dostępny dla każdego (trasę dostosowano także do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych).

Dla pragnących adrenaliny trasa spacerowa jest urozmaicona m.in. o atrakcje parku linowego. Wielbiciele ruchu na świeżym powietrzu mogą pokonać specjalne przeszkody, ruchome belki, wąskie przejścia. Ścieżka w chmurach sprawi też frajdę najmłodszym spacerowiczom, a szczególnie spodoba im się zjeżdżalnia mierząca 60 metrów!

Trasa ścieżki to nie tylko wyczynowe urozmaicenia. Dodatkowe instalacje mają służyć edukacji, dzięki czemu spacerujący zyskają przyrodniczą wiedzę, a także poznają historię regionu, kulturę i tradycję. Walory estetyczne i edukacyjne nowej atrakcji turystycznej w Krynicy-Zdroju sprawią, że z pewnością będzie ona obowiązkowym punktem w planie wycieczek szkolnych.

Spacer ścieżką wśród drzew to atrakcyjne i nowoczesne, aktywne spędzanie czasu połączone z nauką. A dzięki temu, że ścieżka będzie otwarta cały rok, można będzie podziwiać widoki górskich szlaków na tle pór roku.

Przyjeżdżając do barwnie otoczonej zalesionymi szczytami Krynicy-Zdroju można wziąć głęboki, oczyszczający i odprężający oddech, a także odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Towarzyszące spacerom w chmurach piękny krajobraz, relaksujący spokój i świeże powietrze wprawią w zachwyt każdego!

Napisz komentarz