Spływy kajakowe i inne wodne atrakcje w okolicach Krynicy Zdroju

Malownicze widoki, kontakt z górską naturą, niezapomniane doznania oraz uczucie wolności – wszystko to zapewniają Ci spływy kajakowe i pontonowe na rzece Poprad oraz lekcje kite-windsurfingu na jeziorze Klimówka. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na miłośników sportów wodnych w okolicach Krynicy Zdroju.

Spływy pontonowe

Spływy pontonowe Popradem, wśród malowniczych dolin Muszyny i Żegiestowa to atrakcja, która dostarcza niesamowitych wrażeń. Piękne widoki, otoczenie natury, odrobina adrenaliny, urozmaicone odcinki i bezpieczeństwo sprawiają, że atrakcja ta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

W jednym pontonie zmieści się nawet siedem osób, dlatego jest to atrakcja idealna zarówno dla grup przyjaciół, jak i całych rodzin. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa wykwalifikowana kadra, a udział w spływie nie wymaga żadnego doświadczenia.

Możesz zdecydować się na spływ spokojnym odcinkiem, doskonałym dla rodzin z małymi dziećmi (najmłodszym uczestnikiem takiego spływu Doliną Popradu był zaledwie czteromiesięczny maluch), lub trasą, która pozwala nieco bardziej podnieść poziom adrenaliny.

Spływy kajakowe

W podobnych okolicznościach przyrody, co spływy pontonowe, odbywają się także spływy kajakowe. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kajakarzem, czy może nigdy wcześniej nie trzymałeś w ręku wiosła, z pewnością znajdziesz taki odcinek Popradu, który przypadnie Ci do gustu – pomoże Ci w tym wykwalifikowana kadra pracowników.

Nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo – wypożyczane kajaki są stabilne i odporne na otarcia. Jeśli jesteś opiekunem dziecka, bez przeszkód możesz zabrać je ze sobą i posadzić na miejscu między siedzeniami dla dorosłych.

Spływy kajakowe są bardziej dynamiczne niż spływy pontonami i pozwalają jeszcze bardziej zbliżyć się do natury. Dzięki temu poczujesz bliski kontakt z rzeką oraz niezapomnianą wolność.

Windsurfing i kitesurfing

Położone około 30 km od Krynicy Zdroju jezioro Klimówka, oferują wyjątkową atrakcję dla wszystkich miłośników sportów wodnych – windsurfing i kitesurfing.

Jeśli dotychczas nie próbowałeś swoich sił na desce, a chcesz przekonać się, jak to jest poczuć wiatr w żaglachi doznać nieopisanej wolności, możesz zapisać się na kurs i wykorzystać indywidualne zajęcia z instruktorem. Do wyboru masz pięcio-, dziesięcio- lub piętnastogodzinny kurs windsurfingu oraz trzy poziomy kursu na kajcie.

Pamiętaj, że to nie koniec atrakcji, jakie czekają na Ciebie w Krynicy Zdroju i okolicach. W innych wpisach na naszym bloguznajdziesz mnóstwo ciekawych informacji na temat naszego malowniczego rejonu.

Napisz komentarz