Jak podróżować bez wychodzenia z domu?

Sposób na podróżowanie z domu

Obraz Lernestorod z Pixabay

„Podróże bez wychodzenia z domu” – brzmi absurdalnie? A jednak to możliwe! Wystarczy dostęp do internetu i komuter, tablet lub telefon. Podróżowanie palcem po mapie zyskuje teraz zupełnie nowy wymiar. Sprawdź, jak zwiedzać świat, nie ruszając się z domu.

Google Street View – najdalsze zakątki świata w zasięgu ręki

Dzięki Google Maps możesz korzystać nie tylko z tradycyjnych map czy nawet widoku satelitarnego. Dzięki usłudze Street View masz możliwość przenieść się nawet w najdalsze zakątki świata i wędrować po wielu obszarach całego globu. Możesz przemierzyć amerykańską drogę stanową nr 1, która wiedzie wzdłuż kalifornijskiego wybrzeża, wejść na Machu Pitcchu w Peru, stanąć pod Burj Khalifą w Dubaju, wędrować po Parku Narodowym Wielkiego Kanionu w USA, podziwiać norweskie Klify, a nawet sprawdzić, czy ruch na ulicach w Sajgonie (Ho Chi Minh) jest naprawdę tak duży.

Jak korzystać ze Street View? Wystarczy, że otworzysz Google Maps i przeciągniesz żółtego ludzika w prawym dolnym roku na mapę. Jeśli lubisz eksplorować mało turystyczne miejsca, „rzuć” żółtego ludzika w losowy punkt na mapie. Możesz trafić na naprawdę wyjątkowe miejsca.

Lofoten, Norwegia

Jak działa Street View

Big Sur, Kalifornia

GeoGuessr – sprawdź, jaka jest Twoja wiedza geograficzna (albo jak dobrze potrafisz strzelać 😉)

GeoGuessr to gra online (lub jak kto woli – quiz), który działa podobnie do Google Street View, jednak w odwrotnej kolejności. Co to oznacza? Aplikacja rzuca Cię w losowe miejsce na Ziemi, a Ty, dysponując widokiem ze Street View, musisz zgadnąć, gdzie jesteś. Możesz przemieszczać się po drogach i na podstawie krajobrazu, zabudowy, wyglądu ludzi i innych poszlak, zgadywać, gdzie jesteś. Następnym krokiem jest ustawienie pinezki w miejscu, które Twoim zdaniem jest właściwe. Potem następuje weryfikacja, jak bardzo się myliłeś, albo jak blisko udało Ci się trafić. 🙂

Quiz podróżniczy

Możesz wybrać opcję „World” lub „Famous Places”. Niektóre „plansze” są dostępne bez logowania, inne – po utworzeniu konta.

Quiz podróniczy

GeoGuessr

 

Filmy i programy dokumentalne oraz podróżnicze

Oglądanie filmów – zarówno przyrodniczych, jak i dokumentalnych oraz fabularnych, to doskonała rozrywka, a do tego świetny sposób na poznawanie świata. Możesz oglądać m.in.:

  • Piękne filmy przyrodnicze, takie jak „Nasza Planeta” czy „Królestwo”,
  • Filmy dokumentalne i podróżnicze (jeśli szukasz inspiracji, zapraszamy do zapoznania się z serią naszych wpisów na temat filmów o górach: Filmy fabularne o wspinaczce wysokogórskiej, Filmy dokumentalne o wspinaczce wysokogórskiej, Filmy przygodowe i filmy akcji,
  • Nagrania z wypraw podróżników dostępne na YouTube – kanałów, które udostępniają vlogi czy reportaże ze swoich wypraw, jest w internecie całe mnóstwo. Świat możesz zwiedzać m.in. z Globstory, Busem przez Świat, Gdzie Bądź czy Krzysztofem Gonciarzem.

 Z wizytą w dzikiej Afryce

Marzy Ci się podróż na safari? Dzięki stronie http://www.africam.com/wildlife/ możesz podglądać życie dzikich zwierząt i to na żywo! Wszystko za sprawą kamer ustawionych w przeróżnych miejscach Afryki. To naprawdę fascynujące, wciągające i uspokajające.

A teraz, jeśli masz więcej wolnego czasu, zapraszamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu. 🙂

Napisz komentarz