Postaw na aktywność, czyli rowerowa Krynica-Zdrój

Pensjonat Boży Dar widok z okna

Jazda na rowerze to wspaniały sposób na zadbanie o zdrowie i miłe spędzenie czasu. Latem pogoda zachęca do zwiększonej aktywności fizycznej. Wybierając się na wakacje, warto zabrać ze sobą rower. Na odwiedzających Krynicę-Zdrój czekają fantastyczne trasy, które pozwolą z łatwością dotrzeć w miejsca, które warto zobaczyć.

Dlaczego warto?

Aby zachęcić Cię do zwiedzania okolic krynicy-Zdroju na rowerze, pozwól, że przytoczymy kilka powodów, dla których powinieneś postawić właśnie na ten środek transportu.

Przede wszystkim jest to aktywność dla osób w różnym wieku i doskonały sposób na rodzinne spędzanie czasu. Dodatkowo bardzo korzystne dla zdrowia! Jazda na rowerze relaksuje, zmniejsza stres i sprawia, że stajemy się bardziej odporni na zmęczenie. Dzięki temu możemy w pełni korzystać z wakacyjnych atrakcji, których w Krynicy-Zdroju nie brakuje.

Poza tym rower świetnie pomaga w pozbywaniu się nadmiaru kalorii, zdobytych podczas pysznych obiadów w krynickich restauracjach. Wystarczy godzina spokojnej jazdy, by spalić ok. 500 kcal!

Regularne wycieczki rowerowe poprawiają pracę serca, regulują poziom cukru we krwi, zwiększają pojemność płuc i dotleniają organizm, a także pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu. Jeśli zatem nie ma większych zdrowotnych przeciwwskazań, poznaj Krynicę z perspektywy dwóch kółek!

Szlaki asfaltowe

Na turystów w Krynicy i okolicach czeka wiele atrakcji i malowniczych zakątków. To doskonałe miejsce dla tych, którzy szukają wytchnienia od miejskiego gwaru, lubią zwiedzać, ale także spędzać czas na łonie natury. Warto wypróbować co najmniej trzy trasy asfaltowe, które zapewnią komfortową przejażdżkę.

Wszystkie trzy trasy  swój początek i koniec na  krynickim deptaku. Dzięki nim możemy z łatwością dotrzeć do zabytkowej drewnianej cerkwi z 1604 roku w Powróźniku, kościoła Piotra i Pawła w Tyliczu, czy udać się do Muszyny, gdzie poza parkami zdrojowymi, zobaczymy ruiny średniowiecznego zamku, rezerwat przyrody Las Lipowy Obrożyska, ogrody sensoryczne, czy udać się na wieżę widokową.

Szlaki asfaltowe zaprowadzą nas do miejsc, gdzie można zaobserwować niezwykłe zjawisko – mofetę, czyli chłodny wyziew wulkaniczny, uznany za pomnik przyrody nieożywionej. Więcej o mofetach przeczytasz na naszym blogu.

Szlaki turystyczne

Uroki Krynicy i okolic można podziwiać, wybierając także trasy turystyczne. Przejażdżka drogą leśną będzie szczególnie cenna dla osób ceniących sobie kontakt z naturą. Wśród atrakcji, do jakich możemy dotrzeć, decydując się na ten rodzaj szlaku, znajdują się: Jaworzyna, Bacówka nad Wierchomią, Szczawnik ze swoimi drewnianymi spichlerzykami, Przełęcz Krzyżowa, czy Kopiec Pułaskiego.

Trasy mogą zaskoczyć nawet najwytrawniejszych rowerzystów. Spędzając wakacje w Krynicy, warto postawić na aktywność fizyczną i wykorzystać lato w pełni!

Napisz komentarz